نحوه پیوند زدن درخت گردو

نحوه پیوند زدن درخت گردو

نحوه پیوند زدن درخت گردو کار مهمی است که باید به یاد داشته باشید که این روند ممکن است به درخت آسیب برساند. فرقی نمیکند چه نوع گردو را پیوند میزنید اگر این روند را اصولی انجام ندهید باعث آسیب رسیدن به درخت می شود. درخت گردو ریشه های ضعیفی دارد و همین عامل باعث می شود که اگر ریشه آسیب ببیند بازگشت به سلامتی آن دشوار است.

نکاتی درباره پیوند درختان گردو

به طور کلی پیوند درختان جوان آسانتر از پیوند درختان پیر است چرا که درختان جوانتر قادر هستند که به هنگام خشک شدن ریشه ها مقوامت کنند تا روند انتقال را آسان کنند. پیوند زدن درخت گردو کار ساده ای است به شرطی که این روند را بدرستی انجام بدهید.

نحوه پیوند زدن درخت گردو

پاک کردن منطقه

قبل از شروع به حفاری درخت خود باید مطمئن شوید که ناحیه ای که در آن می خواهید پیوند درخت گردو را انجام بدهید از هر نوع موانع پاک است. اگر میخواهید نهال گردو را پیوند بزنید، به یاد داشته باشید که درخت به ارتفاع ۹۰ پایی رشد می کند.

خاک را بررسی کنید

درختان گردو خاکی را دوست دارند که حاصل خیز و سرشار از موادغذایی باشد و به راحتی ذهکشی شود و همراه با مقداری ماسه و لجن باشد. اما به یاد داشته باشید که این نوع خاک ها آب را به مدت کمی در خود نگه می دارند و برای آبیاری بهتر است از آبیاری قطره ای استفاده کنید.

پیوند زدن در اوایل بهار

اگر قصد پیوند درخت گردو در خانه خود را دارید، باید از اوایل سال در مورد آن برنامه ریزی کرده باشید. در اوایل فصل بهار ، قبل از شروع جوانه زدن، باید درخت را حرکت دهید. اگر به موقع به درخت نرسیدید، آن را حرکت ندهید. تا اواخر فصل پاییز صبر کنید تا برگ ها بریزد.

اندازه گیری برای مطمئن بودن از ایمنی ریشه ها

مهمترین نکته ای که باید راعایت کنید در هنگام پیوند زدن درخت مرقبت از ریشه آن است. وقتی آماده پیوند زدن میشوید بهتر است تنه درخت را اندازه گیری کنید تا پیوند شما اصولی باشد، برای مثال برای هر اینچ از یک برش رو تنه باید زده بشود.

البته اگر شما قصد پیوند زدن درختان زیادی را دارید ما به شما خرید آن را پیشنهاد می کنیم که شما می توانید بدون دغدغه آن را داشته باشید. برای خرید نهال گردوی پیوندی کلیک کنید

نحوه پیوند زدن درخت گردو

 درخت را حفر کنید

از بیل خود استفاده کنید و قطر مورد نیاز را علامت بزنید. بعد از شناخت ابعاد و مشخص شدن آن ، درخت را حفر کنید. تا حد امکان خاک را رها کنید. وقتی به ریشه رسیدید ، بیل خود را پاک کنید. ریشه ها را به خوبی خیس کنید و با یک چرخ دستی یا روش حمل و نقل دیگر تنظیم کنید. بهترین روز برای پیوند همان روز است.

کاشت درخت

چاله خود را سه برابر اندازه ریشه خود حفاری کنید. چاله را خیس کنید و مقداری کود را در انتهای چاله قرار دهید. ریشه را جدا کرده و درخت را درون چاله حفر کنید. با خاک بپوشانید.

بیشتر بخوانید»»»بیماری درختان

کاشت درخت گردو در حیاط شما می تواند مزایای بسیاری را به همراه آورد. آنها نه تنها سایه و حریم بسیار زیبایی برای شما ایجاد می کند، بلکه می توانند از محیط زیست محلی نیز پشتیبانی کنند، گردو های خوشمزه ای را ارائه دهند و جذابیت محدود خانه شما را تقویت کنند.اگر به دنبال یک درخت مناسب برای متناسب با حیاط خود هستید ، در اینجا لیستی از ۴ درخت محبوب قرار دارد.

  1. نهال گردو اسرائیلی
  2. نهال گردو سانلند 
  3. نهال گردو توسیرگان
  4. نهال گردو لارا

source

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *